Հունիսի 24-ին Ֆրանսիայում ՀՀ դեսպան Արման Խաչատրյանը հանդիպում է ունեցել Ֆրանսիայի Եվրոպայի և արտաքին գործերի նախարարության գլխավոր քարտուղար Անն-Մարի Դեկոտի հետ, հայտնում է Ֆրանսիայում Հայաստանի դեսպանությունը։
Հանդիպման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում են եղել հայ-ֆրանսիական գործընկերության հետագա զարգացումը և երկու ժողովուրդների միջև հաստատված բարեկամական կապերի ամրապնդումը։
Բացի երկկողմ հարուստ օրակարգից, զրուցակիցները նաև անդրադարձել են Հայաստանի առջև ծառացած անվտանգային մարտահրավերներին և տարածաշրջանային խնդիրներին։
Ավելի վաղ հայտնի դարձավ, որ ՀՀ պաշտպանության նախարարության և KNDS ֆրանսիական ռազմարդյունաբերական ընկերության միջև կնքվել է ռազմատեխնիկական համագործակցության պայմանագիր։ Պապիկյանը մասնակցել է Eurosatory միջազգային ցուցահանդեսի բացման արարողությանը, շրջել է տաղավարներում, ծանոթացել ներկայացված ցուցանմուշներին, հանդիպումներ ունեցել ռազմարդյունաբերական մի շարք ընկերությունների ներկայացուցիչների հետ։