Արագածոտնի մարզում միասնական երթուղային ցանցի մեկնարկը հետաձգվել է, մինչ հարցերը վերջնականապես կարգավորվեն:
Արագածոտնի մարզում միասնական երթուղային ցանցը մայիսի 1-ից չի գործարկվի՝ այն հետաձգվել է, հայտնում է մարզպետի աշխատակազմը։
Նշվում է, որ մարզի միասնական երթուղային ցանցի գործարկման և սակագների վերաբերյալ դժգոհությունների ու մտահոգությունների ֆոնին մարզպետի աշխատակազմում կազմակերպվել է քննարկում, որին մասնակցել են ՏԿԵ նախարարի տեղակալը, Արագածոտնի մարզպետը, Աշտարակի համայնքապետը և ուղևորափոխադրումների մրցույթում հաղթած «Մուլտի տրանսպորտ» ընկերության տնօրենը։
«Քննարկվել են չվացուցակի, սակագների, երթուղիների վերաբերյալ մի շարք հարցեր։ Որոշվել է, որ միասնական երթուղային ցանցը մայիսի 1-ից չի գործարկվի, առայժմ տրանսպորտը կգործի նախկինի պես՝ ներառյալ երթուղիները և սակագները։
Քննարկումները շարունակվում են, միասնական երթուղիների ցանցի գործարկման, սակագների, չվացուցակների հետ կապված կտրվի լրացուցիչ տեղեկատվություն»,- ասված է հաղորդագրության մեջ։