13 մայիսի 2025 - 13:57 AMT
Հասարակական քաղաքական գործիչ Էդգար Ղազարյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ հաղորդում է ներկայացրել գլխավոր դատախազին ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից «խտրական վերաբերմունքի ցուցաբերման» հիմքով։
«Մայիսի 12–ին Ազգային ժողովի նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի կողմից քաղաքացիների ընդունելության ժամանակ միայն ինձ ընդունելության չարժանացնելու դեպքի առիթով, այսօր հաղորդում եմ ներկայացրել ՀՀ գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին։
Ռուբեն Ռուբինյանի գործողություններում առկա է ՀՀ քրեական օրենսգրքի 203-րդ հոդվածի 2-րդ մասով նկարագրվող ենթադրյալ հանցագործության հատկանիշներ, այն է անձի հանդեպ խտրականության ցուցաբերում` պայմանավորված աշխարհայացքի, քաղաքական կամ այլ հայացքների հանգամանքների հիմքով»,–ասվում է գրառման մեջ։
Ավելի վաղ Ղազարյանը հայտնել էր, որ մայիսի 12-ին հերթագրվել է հանդիպման ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանի հետ և մտադիր է նրա հետ քննարկել վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին անվստահություն հայտնելուն վերաբերող հարցեր։