Հունիսի 10–ի ուշ երեկոյան «Հայրենիք» կուսակցության նախագահ Արթուր Վանեցյանի կոչով բազմաթիվ քաղաքացիներ հավաքվել են օդանավակայանում՝ դիմավորելու Ամենայն Հայոց Կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին, ով մեկօրյա այցից հետո վերադարձավ ԱՄԷ-ից։
«Զվարթնոց» օդանավակայանում հավաքված մարդիկ Ամենայն Հայոց կաթողիկոս Գարեգին Երկրորդին դիմավորել են ծափերով և «Վեհափառ» վանկարկումներով։Հայոց Հայրապետի առաջարկով հնչել է Տերունական աղոթքը, հայտնում է Panorama.am-ը։
Անդրադառնալով ավելի վաղ եկեղեցու հասցեին հնչած հայտարարություններին՝ կաթողիկոսը հայտարարել է, որ Գերագույն հոգևոր խորհրդի հայտարարությամբ ամեն ինչ ասված է, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
«Վերջին օրերին վարչապետի կողմից հնչեցված արտահայտությունները համընդհանուր վրդովմունք են առաջ բերել մեր ժողովրդի զավակների մոտ։ Հավատում ենք, որ Աստծո ողորմությամբ և օգնությամբ, ձեզ հետ միասին խոհեմորեն, առանց ավելորդ հուզականության, ընդվզումների, պիտի կարողանանք հաղթահարել այս դժվարությունը։ Հավատում ենք, որ միասնական ջանքերով, մեր կարողությունների մեկտեղումով պիտի կարողանանք հաղթահարել մեր կյանքի բոլոր դժվարությունները, կերտել մեր և մեր զավակների վաղվա պայծառ օրը»,– ասել է կաթողիկոսը։