Իրավապահները, ովքեր վաղ առավոտից խուզարկություն էին իրականացնում «Սրբազան շարժման» առաջնորդԲագրատ սրբազանի կեցավայրում, բերման են ենթարկել նրան։
«Ո՛չ կալանք, ո՛չ էլ որևէ բան մեզ չի կարող մեր ճանապարհից դուրս բերել։ Չարի՛ք, ինչ էլ որ սարքես, քեզ շատ քիչ ժամանակ է մնացել։ Դիմացիր, կգանք»,-բերման ենթարկվելիս հայտարարել է Բագրատ Սրբազանը, հայտնում է Aysor.am-ը։
Իսկ մինչ Սրբազանին բերման ենթարկելը՝ իրավապահները նրա կեցավայրից տարան բարձարխոսը, տոպրակներ ու արկղեր։
ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը հունիսի 24-ին ֆեյսբուքյան իր էջում տարածել է իշխանական կայքի մի հրապարակում, ըստ որի` ընդդիմադիրները պետական հեղաշրջում են նախաձեռնել։ Այդ «բացառիկ թղթերում» արծարծվում էր նաև Բագրատ սրբազանի անունը։