Երկու ամսով կալանավորված գործարար և բարերար Սամվել Կարապետյանին սատարող 10 քաղաքացի բերման է ենթարկվել Երևան քաղաքի քննչական վարչություն։ Այդ մասին հայտնել է փաստաբան Լուսինե Մարտիրոսյանը։
Նա նշել է, որ բերման ենթարկվածների թվում կան նաև մարզային բնակիչներ, այդ թվում՝ Տաշիր քաղաքից, գրում է Aysor.am-ը։
Ինչ վերաբերում է նրանց ենթադրյալ մեղադրանքներին՝ Մարտիրոսյանը նշել է, որ այս պահին հստակ տվյալներ չկան։
«Այս պահի դրությամբ դեռ նախնական տեղեկությունն այն է, որ հանրահավաքներին մասնակցելու հետ կապված՝ ինչ-որ ձայնագրություն է սոցիալական կայքերում։ Հիմա համատարած արատավոր բան է, ձայնագրություն են տարածում, թե ո՞վ է խոսում, ինչի՞ մասին է այդ ձայնագրությունը, մոնտաժվա՞ծ է, թե՞ ոչ․․․ Ինչ-որ նորաստեղծ կայքեր կան, որոնցով տարածվում են ձայնագրությունները»,–նշել է նա։
Փաստաբանը նաև ընդգծել է, որ իրավաբաններին մուտքի թույլտվություն չեն տրամադրել, այդ մասին տեղեկացվել է Մարդու իրավունքների պաշտպանին, սակայն արձագանք չի ստացվել։