17 հուլիսի 2025 - 16:40 AMT
ԱՄՆ եվրոպական հրամանատարության հրավերով ՀՀ պաշտպանության նախարարի առաջին տեղակալ, Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ, գեներալ-լեյտենանտ Էդվարդ Ասրյանը Գերմանիայում մասնակցել է Եվրոպայի ցամաքային զորքերի հրամանատարության համաժողովին։
Համաժողովի շրջանակում Էդվարդ Ասրյանն աշխատանքային հանդիպում է անցկացրել Ֆրանսիայի ցամաքային զորքերի հրամանատար, գեներալ Պիեռ Շիլլի հետ։
Հանդիպման ժամանակ զրուցակիցները քննարկել են Հայաստանի և Ֆրանսիայի զինված ուժերի միջև համագործակցության տարբեր ուղղությունները։
Գեներալ-լեյտենանտ Ասրյանը նաև մի շարք ոչ պաշտոնական հանդիպումներ է ունեցել ԱՄՆ-ի և եվրոպական երկրների ցամաքային զորքերի բարձրաստիճան զինվորականների հետ։