ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը սկսել է ուսումնասիրել հեղուկ գազի շուկայում առկա իրավիճակը: Այդ մասին ասել է ՄՊՀ մամուլի քարտուղար Անի Սմբատյանը, հայտնում է Sputnik Արմենիան։
ՀՀ էկոնոմիկայի նախարար Գևորգ Պապոյանն այսօր սոցցանցում գրել էր` ժամանակն է, որ ՄՊՀ–ն զբաղվի հեղուկ գազի շուկայում գների փոփոխության հարցով։
«Հաշվի առնելով ներմուծման գործընթացում ի հայտ եկած նոր զարգացումները՝ ՀՀ մրցակցության պաշտպանության հանձնաժողովը ուսումնասիրում է հեղուկ գազի շուկայում տեղի ունեցող գործընթացները և դրա հետ կապված խնդիրները, ինչի մասին նախապես տեղեկացված են եղել նաև գործընկերները»,– հայտնել է Սմբատյանը։
Հուլիսի 11-ին ավելի քան 100 գազատար մեքենա մնացել էր Վրաստանի տարածքում՝ չկարողանալով հատել հայ-վրացական սահմանը, ինչը բերել է հեղուկ գազի գների կտրուկ բարձրացման։ Թե սահմանին ներկայումս քանի մեքենա է մնացել, դեռևս հստակ չէ։ Մինչդեռ, ըստ Պապոյանի, միայն հուլիսի 17-ին Հայաստան է մուտք գործել հեղուկ գազով բեռնված 77 մեքենա։