Նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը, ով աշխատանքային այցով գտնվում է Թուրքմենստանի Թուրքմենբաշի քաղաքում, հանդիպում է ունեցել Թուրքմենստանի ղեկավար Սերդար Բերդիմուհամեդովի հետ։ Զրուցակիցները քննարկել են երկու երկրների հարաբերությունների հետագա խորացման և զարգացման հնարավոր ուղիները։
Բերդիմուհամեդովը երախտագիտություն է հայտնել Թուրքմենստան այցելելու և «Դեպի ծով ելք չունեցող երկրների երրորդ համաժողովին» մասնակցելու համար։ Ի պատասխան՝ նախագահ Խաչատուրյանը իր շնորհակալությունն է հայտնել հրավերի և միջոցառման բարձրակարգ կազմակերպման ու անցկացման համար։
Աշխատանքային այցով Թուրքմենստանի Թուրքմենբաշի քաղաքում գտնվող նախագահ Վահագն Խաչատուրյանը «Դեպի ծով ելք չունեցող երկրների երրորդ համաժողովի» շրջանակում մասնակցել է Հայաստանի կողմից կազմակերպված՝ «Տարածաշրջանային անվտանգության և համագործակցության խթանումը առևտրային և տրանսպորտային բարելավված կապերի միջոցով» հարակից միջոցառմանն ու պանելային քննարկմանը: Միջոցառման մեկնարկին նախագահը հանդես է եկել բացման խոսքով: