Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը նախարարների կաբինետի հետ քննարկելու է Վաշինգտոնում օրերս ստորագրված Երևան-Բաքու համաձայնագրերը, Հարավային Կովկասում կայունության և տարածաշրջանային առևտրի ընդլայնման հարցեր։ Այդ մասին հայտնել է CNN Türk-ը
Էրդողանի գլխավորությամբ կառավարության նիստը կգումարվի օգոստոսի 11-ին հայտնում է Ermenihaber-ը։
«Օրակարգից դուրս չի մնալու նաև օգոստոսի 8-ին Վաշինգտոնում Ադրբեջանի և Հայաստանի միջև խաղաղության և միջպետական հարաբերությունների հաստատման մասին համաձայնագրի նախաստորագրումը»,–ասվում է հրապարակման մեջ։
Գնահատականներ են տրվելու նաև Սիրիայի տարածքային ամբողջականության պաշտպանությանը միտված դիվանագիտական զարգացումներն ու գործողությունները: