ՀՀ պետական բյուջեի ֆինանսավորմամբ ընթացքի մեջ է /Մ-12/-Խնձորեսկ-Ներքին Խնձորեսկ ավտոճանապարհի կմ0+000-կմ10+100 հատվածի հիմնանորոգումը։ Այս ճանապարհահատվածը, որի երկարությունը 10.1 կմ է, ապահովում է Ներքին Խնձորեսկ բնակավայրի կապը Գորիս քաղաքին, հայտնում է «Ճանապարհային դեպարտամենտ» հիմնադրամը։
Շինհրապարակում ներկայում իրականացվում են մայթերի կառուցման, ջրահեռացման համակարգերի, ինչպես նաև ասֆալտբետոնե ծածկի տեղադրման և այլ ենթակառուցվածքային աշխատանքներ։
Նախագծով նախատեսվում է ճանապարհը ծածկել երկշերտ ասֆալտբետոնե ծածկով և ապահովել անհրաժեշտ անվտանգության տարրերով։