Իրանի դեսպան Մեհդի Սոբհանին, որն ավարտում է իր առաքելությունը Հայաստանում, 3ոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանի հետ հանդիպմանը վերահաստատել է Իրանի աջակցությունը տարածաշրջանային կայունությանն ու խաղաղությանը:
Զրույցի սկզբում փոխվարչապետ Գրիգորյանն իր և կառավարության անունից երախտագիտություն է հայտնել դեսպանին՝ իր պաշտոնավարման տարիներին կատարված աշխատանքի, ինչպես նաև Հայաստան-Իրան միջպետական հարաբերությունների խորացման գործում դրսևորած նշանակալի մասնակցության համար։
Դեսպան Սոբհանին իր երախտիքն է հայտնել փոխվարչապետին՝ ձևավորված կառուցողական գործընկերության համար։
«Իրանը շարունակում է աջակցել տարածաշրջանում հարատև կայունություն և խաղաղություն հաստատելու Հայաստանի ջանքերին»,–ասել է նա։
Կողմերը դիտարկել են վերջին երկու տարում Հայաստան-Իրան երկկողմ համագործակցության ընդլայնման ուղղությամբ արձանագրված առաջընթացը մի շարք առանցքային ոլորտներում։ Նրանք նաև մտքեր են փոխանակել առաջիկա նախաձեռնությունների և հնարավոր նոր համատեղ ծրագրերի վերաբերյալ։
Հանդիպման ավարտին Մհեր Գրիգորյանը դեսպանին մաղթել է նոր հաջողություններ իր հետագա գործունեության ընթացքում՝ ընդգծելով, որ նա շարունակելու է մնալ Հայաստանի բարեկամը։
Հայ-իրանական բարեկամական կապերի ամրապնդման ու զարգացման գործում ներդրած ավանդի համար նախարար Միրզոյանը դեսպան Մեհդի Սոբհանիին հանձնել է ՀՀ նախագահի հրամանագրով շնորհված Բարեկամության շքանշանը և մաղթել հաջողություն հետագա գործունեության մեջ։