Հիդրոօդերևութաբանության և մոնիտորինգի կենտրոնի տնօրենի տեղակալ Գագիկ Սուրենյանը ֆեյսբուքում եթերում հայտարարել է, որ հոկտեմբերի 3–ին ցիկլոնը կհեռանա ՀՀ տարածքից, աստիճանաբար կտաքանա մոտ 8-10 աստիճանով։
«Առաջիկա օրերին կտրուկ կտաքանա»,–նշել է նա։
Սև ծովի ցիկլոնի ներթափանցման պատճառով վերջին երկու օրերին Հայաստանի տարածքում նկատվել է օդի ջերմաստիճանի նվազում, տեղումներ։
«Բայց ունենք շատ լավ լուր։ Սկսած հոկտեմբերի 3-ից այդ ցիկլոնն ամբողջությամբ դուրս է գալու մեր տարածաշրջանից՝ իր տեղը զիջելով հարավ-արևմուտքից ներթափանցող արևադարձային տաք օդային հոսանքներին։
Հոկտեմբերի 3-6 ը մեր երկիրը գտնվելու է այդ տաք հոսանքների ազդեցության գոտում:
Հանրապետության ամբողջ տարածքում օդի ջերմաստիճանն, հոկտեմբերի 1–ի համեմատ, աստիճանաբար բարձրանալու է մոտ 8-10 աստիճանով»,- ասել է Սուրենյանը: