6 հոկտեմբերի 2025 - 18:31 AMT
Անհետ կորած անձանց հարազատներ Արսեն Ղուկասյանը և Ապիջան Սարգսյանը ձերբակալվել են։ Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է փաստաբան Տաթևիկ Սողոյանը։
«Սեպտեմբերի 29-ին ՊՆ շենքի մոտ տեղի ունեցած քաշքշուկի առթիվ ՊՆ և ՌՈ ծառայողների հաղորդման հիման վրա նախաձեռնված վարութի շրջանակներում ձերբակալվել են անհետ կորած անձանց հարազատներ Արսեն Ղուկասյանը և Ապիջան Սարգսյանը:
Միջնորդություն է ներկայացվել դատարան կալանքը որպես խափանման միջոց կիրառելու համար»,–գրել է նա։
Քննչական կոմիտեից հաստատել են նրանց ձերբակալման փաստը և հավելել, որ նրանց նկատմամբհարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում Քրեական օրենսգրքի 2 հոդվածով, հայտնում է Panorama.am-ը։
«Քրեական վարույթի նախաքննության ընթացքում 2 անձ ձերբակալվել է: Վերջիններիս նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում՝ Քրեական օրենսգրքի 297-րդ հոդվածի 3-րդ մասով (խուլիգանությունը) և 452-րդ հոդվածի 1-ին մասով (պաշտոնատար անձի օրինական ծառայողական կամ քաղաքական գործունեությանը միջամտելը)», հայտնել են ՔԿ–ից։
Անհետ կորածների և զոհվածների հարազատներն այսօր ևս՝ հոկտեմբերի 6–ին, ՀՀ կառավարության շենքի մոտ բողոքի ակցիա են անցկացրել, հայտնում է Sputnik Արմենիան։