9 հոկտեմբերի 2025 - 16:35 AMT
Բրյուսելում ընթացող «Համաշխարհային դարպասներ» երկրորդ միջազգային համաժողովի շրջանակում տեղի է ունեցել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի և Լյուքսեմբուրգի վարչապետ Լյուկ Ֆրիդենի հանդիպումը։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են երկկողմ հարաբերությունների օրակարգին վերաբերող մի շարք հարցեր՝ հատկապես շեշտելով առևտրատնտեսական ոլորտում կապերի ակտիվացման անհրաժեշտությունը։
Նրանք նաև մտքեր են փոխանակել Հայաստան-Եվրամիություն հարաբերությունների զարգացման հնարավորությունների շուրջ։
Զրուցակիցներն անդրադարձ են կատարել նաև Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացին՝ ընդգծելով տարածաշրջանում կայունության և համագործակցության ամրապնդման կարևորությունը։