11 հոկտեմբերի 2025 - 11:32 AMT
Երևանի քաղաքապետարանի պատվիրակությունը հոկտեմբերի 14-18-ը կգործուղվի Ֆրանսիայի Մարսել քաղաք։ Համապատասխան որոշումը ստորագրել է Երևանի քաղաքապետ Տիգրան Ավինյանը։
Այցի շրջանակում նախատեսվել են քննարկումներ առողջապահության ոլորոտում համագործակցության շուրջ։
Պատվիրակության կազմում ընդգրկված են Երևանի քաղաքապետի տեղակալ Սարգիս Մադաթյանը, աշխատակազմի առողջապահության վարչության ղեկավար Դավիթ Կարապետյանը, քաղաքապետի օգնական Լենա Մելքոնյանը, արտաքին կապերի վարչության արտաքին հարաբերությունների բաժնի առաջատար մասնագետ Նորա Հարությունյանը, ինչպես նաև «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնի տնօրեն Հովհաննես Զոհրաբյանը։
Երևանի պատվիրակների այցը կազմակերպվել է Մարսելի քաղաքապետի առաջին տեղակալ Միշել Ռուբիռոլայի հրավերով։
2025–ի մայիսին Երևան-Մարսել ավելի քան 30-ամյա գործակցությունը նոր թափ է ստացել՝ ստորագրվել է եղբայրական կապերի հաստատման փոխադարձ հռչակագիր։