10 նոյեմբերի 2025 - 18:25 AMT
Ուսումնական տարվա նախապատրաստական ծրագրի հիման վրա՝ նոյեմբերի 10-ին ՀՀ պաշտպանության նախարարության վարչական համալիրում մեկնարկել են Զինված ուժերի ղեկավար կազմի մասնակցությամբ նախատեսված քառօրյա օպերատիվ հավաքները։
Հավաքի ընթացքում պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանը հանդիպել է մասնակիցներին։ Նախարարը իր ելույթում անդրադարձել է զինված ուժերում իրականացվող բարեփոխումների ընթացքին, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգության հետ կապված տարբեր հարցերի, հայտնում է պաշտպանության նախարարությունը։
Հավաքին մասնակցող վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է բանակի շարունակական արդիականացումն ու այդ ուղղությամբ հետևողական քայլերի իրականացումը։
Անդրադարձ է կատարվել ՀՀ ԶՈւ զարգացման ռազմավարական տեսլականին, անվտանգության նոր միջավայրի գնահատմանը, արդյունավետ կառավարմանը, մարդկային ռեսուրսների զարգացմանը և այլ հարցերի։