11 դեկտեմբերի 2025 - 17:38 AMT
«Մեզ համար գաղտնիք չէ, որ ԵՄ-ն աչքերը փակել է, և սրանք ինչ անեն, համակերպվելու է»,–ասել է նա, հայտնում է Auroranews.am-ը։
Եվրամիության ընդլայնման քաղաքականության հարցերով բարձր հանձնակատար Մարթա Կոսը հայտարարել էր՝ Եվրամիությունը պատրաստվում է աջակցել Հայաստանին երկրում 2026 թվականի ամռանը կայանալիք խորհրդարանական ընտրություններին ընդառաջ հնարավոր հիբրիդային սպառնալիքներին դիմակայելու, ինչպես նաև կիբեռանվտանգությունն ամրապնդելու հարցում։
ԵՄ բարձր հանձնակատարը հայտարարել է, որ Եվրամիությունը պատրաստ է 12 միլիոն եվրո հատկացնել՝ օգնելու Հայաստանին արդյունավետ պայքար մղել նմանատիպ հիբրիդային հարձակումների դեմ, որոնք կարող են լինել ընտրություններին ընդառաջ։