Մասկատ-Երևան չվերթով Հայաստան է վերադարձել 15 ՀՀ քաղաքացի։ Այս մասին տեղեկացրել են ՀՀ արտաքին գործերի նախարարությունից, հայտնում է Sputnik Արմենիան:
«Օմանում ՀՀ դեսպանությունն աջակցություն է ցուցաբերել գործընթացների դյուրացման հարցում, այդ թվում՝ սահմանի անցման, թռիչքների թույլտվության մասով և օդանավակայանում»,- նշել են գերատեսչությունից։
Չվերթը եղել է կոմերցիոն։
Մարտի 4-ին նախատեսված Մասկատ-Երևան թռիչքի ուղևորների համար կազմակերպվել է անվճար ավտոբուսային տեղափոխում Աբու Դաբիից և Դուբայից դեպի Մասկատի օդանավակայան: Խնդրել են հաշվի առնել, որ Աբու Դաբիից և Դուբայից մինչև Մասկատի օդանավակայան ճանապարհի տևողությունը կազմում է մոտավորապես 12-13 ժամ: