Արտաքին գործերի նախարարի տեղակալ Վահան Կոստանյանը Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովում ունեցած ելույթում նշել է՝ «կարելի է ասել, որ այսօր Հայաստանը Եվրոպայի սիրտն է»:
Նա նշել է, որ Եվրոպական քաղաքական համայնքի 8-րդ գագաթնաժողովի ընթացքում միավորվել են այն հարցերը, որոնք Հայաստանի համար ունեն ազգային նշանակություն, ինչպես նաև եվրոպական լայն օրակարգին վերաբերող թեմաները, հայտնում է Aysor.am-ը:
«Հիմնական քննարկումներն ու ուղղությունները լինելու են հիբրիդային վտանգները և ժողովրդավարական դիմակայունությունը, հաղորդակցությունը, կանաչ փոխակերպումը և էներգետիկան»,-ասել է նա։