27 մայիսի 2026 - 11:15 AMT
Ադրբեջանը հայտարարել է, որ մայիսի 26-ին ադրբեջանական արտադրության ապրանք է արտահանել ՀՀ՝ խոսքը շենքերի և շինությունների ջերմամեկուսացման համար նախատեսված էքստրուդացված պենոպոլիստիրոլային սալերի մասին է:
Հայաստան է ուղարկվել 1 տոննա 497 կիլոգրամ ընդհանուր քաշով բեռ, որի արժեքը 5911․21 դոլար է, գրում է APA-ն:
2026 թվականին Ադրբեջանն ավելի քան 9 մլն դոլարի ապրանք է արտահանել ՀՀ՝ հիմնականում բենզին և դիզվառելիք:
Թեև հայտարարվել է, որ ՀՀ-ն ևս կարող է իր արտադրանքն արտահանել Ադրբեջան, դեռևս նման դեպք չի գրանցվել: