29 մայիսի 2026 - 16:38 AMT
Հայաստանը մտադիր է նաև առաջիկայում բարեխղճորեն մասնակցել ԵԱՏՄ աշխատանքներին՝ փոխադարձ հարգանքի, իրավահավասար գործընկերության և ԵԱՏՄ պետությունների բոլոր անդամների ազգային շահերը հաշվի առնելու հիման վրա։, հայտարարել է ՀՀ փոխվարչապետ Մհեր Գրիգորյանը ԵԱՏՄ ընդլայնված ձևաչափով գագաթնաժողովում ունեցած ելույթի ժամանակ, հայտնում է Radar Armenia-ն:
«Մենք մեկ անգամ չէ, որ հաստատել ենք ԵԱՏՄ-ի շրջանակներում փոխշահավետ համագործակցության հանձնառությունը՝ ի շահ մեր երկրների և ընդհանուր առմամբ մեր տարածաշրջանի տնտեսական կայունության և տնտեսական զարգացման ապահովման»,- ասել է ՀՀ փոխվարչապետ Գրիգորյանը։
Ուշակովը, պատասխանելով այն հարցին, թե ինչ տրամադրվածություն ուներ նիստում Գրիգորյանը, ասել է, որ «նա ամեն ինչ հիանալի հասկանում է», հայտնում է ՌԻԱ Նովոստին:
«Ինձ թվում է նա դրական, նորմալ, խելացի մարդ է: Նա ամեն ինչ հիանալի հասկանում է»,-ասել է նա:
ԵԱՏՄ երկրների ղեկավարները Հայաստանի վերաբերյալ հայտարարություն են ընդունել։ Այդ մասին հայտնել է ՌԴ նախագահի օգնական Յուրի Ուշակովը:Նա նաև հավելել է, որ հայտարարությունը կհրապարակվի։