4 հունիսի 2026 - 17:26 AMT
Եվրոպան համերաշխություն է հայտնում Հայաստանին Ռուսաստանի կողմից տնտեսական ճնշման պայմաններում, հայտարարել է ԵՄ ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը X-ի իր միկրոբլոգում:
Նա նշել է, որ անհամբեր սպասում է Եվրահանձնաժողովի նախագահ Ուրսուլա ֆոն դեր Լայենի և ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի միջև հունիսի 4-ին համաձայնեցված ԵՄ-Հայաստան համատեղ աշխատանքային խմբի գործունեության մեկնարկին։
«ԵՄ ֆինանսական աջակցությունը, առևտրային միջոցները և համերաշխությունը թույլ կտան մեղմել ճնշումը: Ես անհամբեր սպասում են շուտով Հայաստան վերադառնալուն»,-գրել է նա: