8 հունիսի 2026 - 17:02 AMT
Եվրամիության ընդլայնման հարցերով հանձնակատար Մարթա Կոսը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանին՝ խորհրդարանական ընտրություններում «Քաղաքացիական պայմանագիր» կուսակցության արձանագրած հաղթանակի առթիվ։ Այդ մասին նա գրել է X-ի իր միկրոբլոգում։
Նա նշել է, որ հունիսի 8-ին մեկնարկում է ՀՀ-ԵՄ աշխատանքային խմբի գործունեությունը:
«Ռուսաստանի կողմից լայնածավալ ճնշումների և միջամտության պայմաններում այս հաղթանակը վերահաստատում է հայերի ընտրությունը՝ ունենալու ուժեղ, ինքնիշխան և անկախ Հայաստան:
Կվերադառնամ Հայաստան որքան հնարավոր է շուտ՝ Եվրոպան շարունակում է համերաշխ լինել Հայաստանի հետ:
Այսօր մենք նաև կսկսենք մեր աշխատանքը ԵՄ-Հայաստան նոր աշխատանքային խմբում՝ մեր գործընկերությունը խորացնելու համար»,-նշել էԿոսը։