9 հունիսի 2026 - 12:10 AMT
«Ուժեղ Հայաստան» կուսակցության պատգամավորի թեկնածու, սահմանադրական իրավունքի մասնագետ Գոհար Մելոյանը ֆեյսբուքյան իր էջում հայտարարել է, որ «ընտրախատումները՝ ծավալուն են և տարաբնույթ»:
Նա որոշ թվային տվյալներ է ներկայացրել:
«11․02․26 - ՆԳՆ ՄՔԾ տեղեկանք՝ ընտրողների ընդհանուր թիվ՝ 2,489,031
23․05․26 - ՆԳՆ ՄՔԾ տեղեկանք՝ ընտրողների ընդհանուր թիվ՝ 2,473,445
31․05․26 – ՆԳՆ ՄՔԾ կայքէջ՝ 2,485,224
08․06․25-ԿԸՀ արձանագրություն՝ ընտրողների ընդհանուր թիվ՝ 2,507,216
Ըստ պաշտոնական աղբյուրների նաեւ բացահայտել ենք 689 հասցե, որոնց վրա հաշվառված են՝ ըստ հասցեի 20-ից մինչեւ 303 քաղաքացի:
Հ. Գ. Հայերս, շնորհակալ եմ Ձեր սիրո ու քաջության համար։ Դուք իսկապես աննահանջ եք, Ուժեղ ու անգամ այսպիսի ճնշումների պայմաններում Ձեր կամքը թելադրեցիք։ Մենք էլ հիմա փորձում ենք ապօրինի միջամտությունների արձանագրված հատվածների հետևանքները չեղարկել»,-գրել է նա: