10 հունիսի 2026 - 10:43 AMT
Ռուսաստանաբնակ բլոգեր Միկա Բադալյանի նկատմամբ հարուցվել է հանրային քրեական հետապնդում, դատարանը բավարարել է նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց կալանքի կիրառումը: Այդ մասին հայտնել են Հակակոռուպցիոն կոմիտեից, տեղեկացնում է Factor.am-ը:
Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ավելի վաղ հայտնել էր, որ ձեռք են բերվել փաստական տվյալներ Բադալյանի կողմից ԱԺ ընտրությանը մասնակցելու պայմանով ՌԴ-ում բնակվող ՀՀ հարյուրավոր քաղաքացիներին ծառայություն և այլ առավելություն խոստանալու միջոցով ընտրակաշառք տալու դեպքերի վերաբերյալ, որոնց առթիվ ՀՀ հակակոռուպցիոն կոմիտեում նախաձեռնվել է քրեական վարույթ։
Դեպքի առթիվ նախաձեռնվել է քրեական վարույթ, և իրականացվել են գործողություններ՝ ենթադրյալ ընտրակաշառք ստացած քաղաքացիների ինքնությունները պարզելու ուղղությամբ։