10 հունիսի 2026 - 11:39 AMT
Ավելի լավ կլինի, եթե ընդդիմությունը չգա խորհրդարան, հայտարարել է Ազգային ժողովի փոխնախագահ Ռուբեն Ռուբինյանը՝ Հանրայինի եթերում անդրադառնալով ընդդիմության կողմից մանդատներ վերցնելու կամ չվերցնելու հարցին:
«Մենք միայն երջանիկ կլինենք, ես կոչ եմ անում չգալ խորհրդարան, կոչ եմ անում ընդդիմությանը չվերցնել մանդատները: Եթե իրենց թվում է, որ մենք նստած երազում ենք՝ իրենք երբ են գալու, սխալվում են, մեզ ավելի լավ կլինի, բոլորիս ավելի լավ կլինի»,– ասել է նա, գրում է Auroranews.am-ը:
Ռուբինյանը հավելել է, որ ժողովուրդը միանշանակ ընդունում է, որ ընտրությունները արդար, ազատ և թափանցիկ են եղել մեկ պարզ պատճառով՝ ժողովուրդն է այս որոշումը կայացրել, ժողովուրդն է քվեարկել:
«Միակ ճանապարհը մեր քաղաքական դաշտը առողջացնելու այն է որ պատերազմի եռագլուխ կուսակցությունը վերջապես կրի պատասխանատվություն»,-ասել է նա: