ՀԷՑ-ն ընթացիկ տարվա առաջին կիսամյակի ընթացքում ՀՀ պետական բյուջե է վճարել մոտ 12․6 մլրդ ՀՀ դրամի հարկեր և տուրքեր: Այդ մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է ՀԷՑ ժամանակավոր կառավարիչ Ռոմանոս Պետրոսյանը։
Նա հավելել է, որ այդ ցուցանիշը նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի՝ 2025 թվականի առաջին կիսամյակի, վճարումներից ավելի է մոտ 62%-ով։
«Անցյալ տարվա նույն շրջանում՝ մինչև ՀԾԿՀ կողմից ՀԷՑ-ի նկատմամբ վարչական վարույթի հարուցումը, պետական բյուջե վճարումների հանրագումարը կազմել է մոտ 7․8 մլրդ ՀՀ դրամ»,- հավելել է Պետրոսյանը։