1 սեպտեմբերի 2009 - 19:51 AMT
Հրապարակվել է Երեւանում ձյուդոյի ԵԱ-ին Հայաստանի կանանց ու տղամարդկանց հավաքականների վերջնական ցուցակը
Այսօր Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիան հրապարակել է Երեւանում` Կ.Դեմիրճյանի անվ. ՄՀՀ-ում 2009թ. սեպտեմբերի 11-13-ը կայանալիք ձյուդոյի մինչեւ 20 տարեկանների Եվրոպայի առաջնությանը Հայաստանի կանանց ու տղամարդկանց հավաքականների վերջնական ցուցակը:
Այդպիսով, տղամարդկանց առաջնությանը Հայաստանը կներկայանա ութ մարզիկներով, իսկ կանանց առաջնությանը` 6, այլ ոչ թե 5, ինչպես նախկինում էր ծրագրված. 52 կգ քաշային կարգում հայտագրվել է Ասյա Լալազարյանը:
Ինչպես PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել են Հայաստանի Ձյուդոյի ֆեդերացիայից, որոշ մասնակից երկրների ներկայացրած ցուցակները եւ պատվիրակության կազմերը դեռեւս վերջնականապես չեն հստակեցվել: Ուստի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնության մասնակիցների հստակ թիվը կորոշվի մոտ օրերս: