23 հոկտեմբերի 2009 - 18:41 AMT
Գյումրիում տեղի կունենա Հայաստանում Գերմանիայի նախկին դեսպանի «Հայաստանյան տպավորությունները» լուսանկարների ցուցահանդեսը
Հայաստանում «Գերմանիայիշաբաթներ 2009»ծրագրի շրջանակներում, որըկազմակերպվում էՀայաստանումԳերմանիայի Դաշնային Հանրապետության դեսպանության կողմից՝ ՀՀ Մշակույթինախարարությանաջակցությամբ, 2009թ. հոկտեմբերի 24-ից մինչեւնոյեմբերի 8-ը Գյումրու Մ. եւ Ե. Ասլամազյան քույրերի պատկերասրահում կներկայացվի Հայաստանում Գերմանիայի նախկին դեսպան Հանս-Վուլֆ Բարթելսի «Հայաստանյան տպավորություններ» խորագրով լուսանկարների ցուցահանդեսը։ Այս լուսանկարներն արվել են Հայաստանի մեծ բարեկամի հայաստանյան բազմաթիվ ուղ-որությունների ընթացքում։ Ցուցահանդեսի բացումը, որին ներկա կլինի նա- լուսանկարիչը, տեղի կունենա հոկտեմբերի 24-ին, ժամը 16։00-ին։
Այս ցուցահանդեսը հունիսին ցուցադրվել էնաեւԱզգային Ժողովի շենքում, իսկուսումնական տարվասկզբին՝Երեւանի թիվ 56 դպրոցում։