14 նոյեմբերի 2009 - 19:28 AMT
Նոյեմբերի 14-ին Հայաստանի ֆուտբոլի երիտասարդական հավաքականը 2011թ. Եվրոպայի առաջնության ընտրական փուլում հանդիպեց էստոնացիների հետ: 1-ին խաղակեսի 24-րդ րոպեին առաջին գոլը խփեց հայկական հավաքականի կիսապաշտպան Հենրիկ Մխիթարյանը (Դոնեցկի «Մետալուրգ») :
Առաջին խաղակեսում ավելի շատ հարձակման էին դիմում հայ ֆուտբոլիստները եւ գոլ խփելու ավելի շատ շանսեր ունեին, սակայն չկարողացան օգտվել իրենց առավելությունից:
2-րդ խաղակեսի 21-րդ րոպեին Ալբերտ Թադեւոսյանը («Փյունիկ») խփեց երկրորդ գոլը, սակայն այն հաշվի չառնվեց, քանի որ «խաղից դուրս» վիճակ էր:
Էստոնացիները կարողացան հավասարեցնել հաշիվը միայն լրացուցիչ րոպեին: Գոլի հեղինակն է Արտյոմ Արտյունինը:
Խաղն ավարտվեց ծեծկռտուքով, որից հետո կարմիր քարտ ստացավ ՀՀ հավաքականի ֆուտբոլիստ Արտակ Ալեքսանյանը («Փյունիկ»):