16 նոյեմբերի 2009 - 18:14 AMT
Նոյեմբերի 21 Հայաստանում տեղի կունենա կատայի առաջնությունը, իսկ նոյեմբերի 22-ն Docando-յի կոմիտեի առաջնությունը, այդ մասին PanARMENIAN.Net-ի թղթակցին հաղորդել է Գոռ Վարդանյանի անվան սպորտդպրոցի տնօրեն Կարեն Կարապետյանը:
Կատայի մրցաշարում կարող են մասնակցել բոլոր ցանկացողները սկսած 6 տարեկանից:
Գավաթին կմասնակցեն Հայաստանի ֆուլ կոնտակտ կառատեի ֆեդերացիայի նախագահ Հայկ Վարդանյանը եւ միջազգային ֆուլ կոնտակտ կառատեի ֆեդերացիայի նախագահ Գոռ Վարդանյանը:
Docando բառը կազմված է «Do» (գործել) եւ «Can» (կարող ես) բառերից:
Docando-ն կարատեի եւ արեւելյան մենամարտերի նոր ոճ է: Այն ձեւավորվել է ԱՄՆ-ում, ունի իր մեջ կարատեի, տեկվանդոի, այկիդոի, դզուդոի, սանդաուշու, մուհայ տհայ եւ բռնցքամարտի տարրեր: