25 նոյեմբերի 2009 - 22:07 AMT
Նոյեմբերի 26-ին Լոս-Անջելես քաղաքում մեկնարկում է «Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը
Նոյեմբերի 26-ին Լոս-Անջելեսքաղաքում մեկնարկում է«Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամի ամենամյա հեռուստամարաթոնը: Այստարվահանգանակվածմիջոցները հիմնականում կուղղվեն Արցախի վաղեմի վարչական ու մշակութային կենտրոն Շուշի բերդաքաղաքի վերականգնմանն ու զարգացմանը:
Դեռեւս մեկ շաբաթ առաջ` նոյեմբերի 16-19-ը, «Հայաստան» Համահայկական Հիմնադրամը նույն այդ նպատակով Եվրոպայի երկրների հայկական համայնքներում անց է կացրել հեռախոսամարաթոն, որի նախնական արդյունքները զգալիորեն գերազանցում են անցյալ տարվա միջոցառման ցուցանիշները:
ԼՂՀ Ազգայինժողովը, արժանվույնգնահատելով ձեզնից յուրաքանչյուրի հայրենասիրական մղումները, դիմում էձեզ` կոչանելով ակտիվմասնակցություն ունենալ համահայկական դրամահավաքին, հաղորդում է ԼՂՀ ԱԺ-ի մամլո ծառայությունը:
Համոզված ենք, համազգային տուրքինձերնվիրաբերած ամեն մի լուման կարեւոր խթան կհանդիսանա հերոսներիարյանու կյանքի գնով իր ազատությունը նվաճած եւանկախպետականության ուղինբռնածԱրցախի հետագա ճակատագրի կերտմանգործում` իշահեւ ի փառս հայ ժողովրդի: