7 դեկտեմբերի 2009 - 20:32 AMT
2010թ. հունվարի 22-ին Վրաստանի խորհրդարանը կդադարի ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի (ԱՊՀ ՄԽՎ) անդամ լինել: Այդ մասին հայտնեց ԱՊՀ ՄԽՎ խորհրդի նախագահ Սերգեյ Միրոնովը: «ԱՊՀ Միջխորհրդարանական վեհաժողովի մեխանիզմներին համապատասխան, Վրաստանի` վեհաժողովից դուրս գալու մասին հայտարարությունը ուժի մեջ կմտնի այդ հայտարարության` կազմակերպություն ուղարկվելուց վեց ամիս անց»,- նշեց նա:
Ավելի վաղ ԱՊՀ քարտուղար Սերգեյ Լեբեդեւն ընդգծել էր, որ Վրաստանի ելքն ԱՊՀ-ից ավելի շատ կվնասի Թբիլիսիին, քան ինքնին կազմակերպությանը:
ԱՊՀ ՄԽՎ Խորհրդի գլխավոր քարտուղար Միխայիլ Կրոտովը հաղորդեց, որ Վրաստանը մտադիր է մնալ 75 պայմանագրերում ու համաձայնագրերում, այդ թվում այնպիսի կարեւոր, ինչպիսիք են ազատ առեւտրի գոտին, հաղորդում է Georgiatimes.info-ն: