22 մարտի 2010 - 11:31 AMT
Հավաքական անվտանգության պայմանագրի կազմակերպության Արտաքին գործերի նախարարության խորհրդի նիստը կանցնի մարտի 25-ին Մոսկվայում: ԱԳՆ ղեկավարները կքննարկեն ՀԱՊԿ Հավաքական անվտանգության խորհրդի որոշման իրականացման ընթացքը եւ կազմակերպության գործունեությունը աֆղանական ուղղությամբ, կքննարկվեն կազմակերպության անդամ պետությունների արտաքին քաղաքական գործունեության համակարգման հարցերը:
Նախարարները կքննարկեն նաեւ ԵԱՀԿ-ում 2010 թվականին նախագահող Ղազախստանի Հանրապետության նախաձեռնության աջակցությանն ուղղված միջոցները, որոնք միտված են նպաստելու համատեղ առաջնայնությունների առաջխաղացմանը:
ԱԳՆ ղեկավարների ստորագրմանը կներկայացվեն ՀԱՊԿ անդամ երկրների ԱԳ նախարարների հայտարարությունները 1941-45թթ. Մեծ հայրենական պատերազմում տարած հաղթանակի 65-ամյակի կապակցությամբ` Եվրոպական անվտանգության պայմանագրի մասին աշխատանքում համագործակցության մասին 2010թ. Միջուկային զենքի չտարածման մասին պայմանագրի գործողությունների վերաբերյալ խորհրդաժողովի անցկացման կապակցությամբ, հաղորդում է ՀՀ-ում ՀԱՊԿ տեղեկատվական կենտրոնը: