Սերգեյ Մովսիսյանը Օդեսայում (Ուկրաինա) անցկացվող աշխարհի արագ շախմատի գավաթի խաղարկության քառորդ եզրափակիչում 0,5:1,5 հաշվով պարտությունն կրեց Ալեքսանդր Գրիշչուկից և ավարտեց իր ելույթներն Աշխարհի գավաթում:
Հնդկաստանի Օրիսա քաղաքում անցկացված շախմատի միջազգային առաջնությունում գրոսմայստեր Գևորգ Հարությունյանը 11 հնարավորից վաստակեց 8 միավոր և 249 մասնակիցների մեջ գրավեց 13-րդ տեղը: Նա միայն կես միավորով հետ մնաց հաղթողներից` գրոսմայստերներ Կրավցիվից (Ուկրաինա), Ալեքսանդրովից (Բելառուս), Տուրովից, Դրեևից, Կոկարևից (Ռուսաստան) և միջազգային վարպետ Ադհիբանից (Հնդկաստան):
Շախմատի միջազգային ֆեդերացիան ՖԻԴԵ-ի վարպետի կոչում է շնորհել Վանաձորի շախմատի դպրոցի տնօրեն Արշակ Ռամազյանին: