29 հունիսի 2010 - 17:13 AMT
ՀՅԴ Հայաստանի Երիտասարդական և «Նիկոլ Աղբալյան» ուսանողական միությունները հունիսի 30-ին` ժամը 12:00-ին, ԵԱՀԿ երևանյան գրասենյակի առջև անցկացնելու են բողոքի ակցիա ԵԱՀԿ ՄԽ համանախագահ երկրների ղեկավարների հայտարարության և Ադրբեջանի սադրիչ քաղաքականության դեմ:
Բողոքի ակցիան սկսվելու է քայլերթով` Հայրենական մեծ պատերազմի վետերանների և Արցախյան ազատամարտի հերոսների թանգարանի մոտից (Հաղթանակի զբոսայգի)` ի հիշատակ ադրբեջանական դիվերսիային զոհ գնացած հայ զինվորների, հաղորդում է ՀՅԴ կուսակցության մամլո ծառայությունը: