14 հուլիսի 2010 - 19:14 AMT
Euromoney 2010 Գերազանցության Մրցանակը շնորհվել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանին, որպես տարվա լավագույն բանկ Հայաստանում: Մրցանակը շնորհվել է 2010թ. հուլիսի 8-ին Լոնդոնում կայացած հանդիսավոր արարողության ժամանակ:
«Զգացված ենք, որ Էյչ-Էս-Բի-Սի-ի նվիրումը Հայաստանին արժանանում է բարձր գնահատականի ինչպես Հայաստանում, այնպես էլ միջազգային ասպարեզում»,-ասել է Էյչ-Էս-Բի-Սի Բանկ Հայաստանի Գլխավոր Գործադիր Տնօրեն Ասթրիդ Քլիֆորդը:
Էյչ-Էս-Բի-Սի Խմբին ընդհանուր առմամբ շնորհվել է 20 մրցանակ, այդ թվում Զարգացող շուկաների լավագույն բանկ և Անհատների կարողության կառավարման լավագույն բանկ:
Euromoney-ն մեկնաբանել է «Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն այն բացառիկ կազմակերպություններից է, որ կարող է իրեն իրապես համաշխարհային զարգացող շուկաների բանկ կոչել` նպաստելով զարգացող շուկաներում կապիտալի շրջանառությանը և միաժամանակ որպես միջնորդ ամուր դիրքավորված լինելով աշխարհի ամենադինամիկ ֆինանսական աճ ունեցող շուկաներից մեկում, հավելելով, «Էյչ-Էս-Բի-Սի-ն ամբողջ աշխարհում համապարփակ ծառայություններ է տրամադրում իր հաճախորդներին` ավելի արդյունավետ, քան իր մրցակիցները:
Euromoney Գերազանցության մրցանակը ներառում է բանկային և կապիտալի շուկաների 25 համաշխարհային մրցանակ, ինչպես նաև 100 երկրներում լավագույն բանկերը և արժեթղթերի կառավարման կառույցները: Բոլոր մրցանակները նպատակ ունեն գնահատելու այն կազմակերպությունները, որոնք շուկայում հանդես են գալիս բարձրակարգ ծառայությունների մատուցմամբ, նորարարությամբ և փորձառությամբ: