Աշխարհահռչակ շանսոնյե Շառլ Ազնավուրը մտադիր է բեմ վերադառնալ: Ինչպես հաղորդում է «Europe-1» ռադիոկայանը, Ազնավուրը 2011թ. աշնանը համերգներով հանդես կգա Փարիզի «Օլիմպիա» համերգասրահում: Ինչպես հայտնել է ինքը երգիչը, այդ համերգները վերջինը կլինեն: «Ես կլինեմ 87, գրեթե 88 տարեկան և գալիս է մի պահ, երբ պետք է կանգ առնել»,-ասել է նա: Ընդ որում, նա նշել է, որ հրաժեշտ չի տա բեմին, քանի որ չի սիրում այդ բառը: «Ավելի շուտ, ես ցտեսություն կասեմ»,-ասել է Ազնավուրը:
Շառլ Ազնավուրի առաջինը համերգը 1956թ. տեղի է ունեցել «Օլիմպիա» համերգասրահում: Վերջին համերգը մեծն շանսոնյեն տվել է 2007թ. Ֆրանսիայում: