26 նոյեմբերի 2010 - 12:44 AMT
Նոյեմբերի 26-ին կայացել է 4 նամականիշերի մարման արարողություն` նվիրված օլիմպիական չեմպիոն Յուրի Վարդանյանին (ծանրաձող, 1980), Վլադիմիր Ենգիբարյանին (բռնցքամարտ, 1956), Ֆաինա Մելնիկին (սկավառակի նետում, 1972) և խոշորագույն միջազգային մրցաշարերին, որոնք տեղի են ունեցել 2010-ին` Սինգապուրի պատանեկան օլիմպիական խաղեր, Վանկուվերի ձմեռային օլիմպիական խաղեր և ֆուտբոլի աշխարհի առաջնություն:
«Հայփոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր տնօրեն Արման Խաչատրյանի խոսքերով, պատահական չէ, որ նամականիշերի վրա դրոշմված են օլիմպիական չեմպիոնները, քանի որ նրանց շնորհիվ հայկական սպորտը հասել է նման բարձունքների:
ՀԱՕԿ փոխնախագահ Ռազմիկ Ստեփանյանը նշել է, որ այդ նամականիշերը կնպաստեն պատանի մարզիկների մոտ մարզական ոգու զարգացմանը, ինչն իր հերթին հնարավորություն կտա արժանի կերպով ներկայացնել Հայաստանը միջազգային մրցաշարերում:
«Ֆիլատելիստները շատ բարձր են գնահատում սպորտային նամակաշիները, և մենք ուրախ ենք, որ նման կերպ ներկայացնում ենք Հայաստանը տարբեր ֆիլատելիստական ցուցահանդեսներում»,- ասել է ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը: