«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի լայնածավալ իրագործման համար 2011-ին պետբյուջեից հատկացվելու է 1 մլրդ դրամ:Այդ մասին կառավարության նիստում հաղորդել է ՀՀ ֆինանսների նախարար Վաչե Գաբրիելյանը:
«Համակարգիչ բոլորի համար» ծրագրի լայնածավալ իրագործման թողարկման պաշտոնական արարողությունը կայացել է 2010-ի դեկտեմբերի 8-ին, որն առաջնահերթ է համարվում երկրի կառավարության համար: Ծրագրին միացել են «ԱրմենՏել» ընկերությունը և Microsoft-ը:
Դրա հետ կապված` նախարարը նշել է, որ այդ որոշումը պայմանավորված է նրա փորձնական մասի հաջող իրագործման հետ:
Ծրագրի փորձնական մասի ընթացքում 15 ամսում իրացվել է շուրջ 17 հազար համակարգիչ: 2010-ին ծրագրի ընդհանուր արժեքը կազմել է 6 մլն դոլար, ընդ որում 3 մլն դոլարը հատկացրել է ՀԲ-ն, մնացած մասը` ՀՀ կառավարությունը: