26 հունվարի 2011 - 15:47 AMT
Վահե Դավթյան. Հակաահաբեկչական ծրագիրը նպաստում է Հայաստանի երկաթուղային համակարգի անվտանգ գործունեությանը
«Հարավկովկասյան երակթուղի» ՓԲԸ-ն դեռ 2009թ. հակաահաբեկչական հանձնաժողով է ստեղծել՝ ակտիվացնելու համար երկաթուղում, այդ թվում նաև երկաթուղային կայարանում, ահաբեկչական գործողությունների կանխարգելմանն ուղղված աշխատանքները: Իրականացվող միջոցառումների շրջանակներում որոշվել է իրականացնել տրանսպորտի հակաահաբեկչական անվտանգության ոլորտում ներկայացվող պահանջները՝ կանխելու համար կարևոր օբյեկտների, տրանսպորտային միջոցների հնարավոր ականապատումը, պատանդների հափշտակումը, հարձակումները, հրկիզումները և ահաբեկչական բնույթի այլ վտանգավոր գործողությունները:
«Ակնհայտ է, որ այդ ծրագիրը նպաստում է Հայաստանի երկաթուղային համակարգի անվտանգ գործունեությանը»,- PanARMENIAN.Net –ի թղթակցին է ասել «ՀԿԵՈւ» ՓԲԸ-ի հասարակայնության հետ կապերի ծառայության պետ Վահե Դավթյանը: