1 մարտի 2011 - 17:40 AMT
Ընդդիմադիր Հայ ազգային կոնգրեսի (ՀԱԿ) կազմակերպված ցույցը, որը նվիրված է 2008 թվականի մարտի 1-2-ի ողբերգական դեպքերի 3-րդ տարելիցին, ներկայումս ընթանում է Երևանի կենտրոնում` Մատենադարանի շենքի դիմաց: Ինչպես հաղորդում է PanARMENIAN.Net-ի թղթակիցը դեպքի վայրից, ցույցը մեկնարկեց Հայկական Համազգային շարժման (ՀՀՇ) վարչության նախագահ Արամ Մանուկյանի խոսքով: Նա հայտարարեց, որ ՀԱԿ-ը սկսում է ցույցերի շարքը, որոնք ուղղված են արդարության վերականգնմանն ու արտահերթ ընտրությունների անցկացմանը:
Մոտավոր գնահատմամբ, ցույցին մինչև 10 հազար մարդ է մասնակցում: Տեղեկություններ կան, որ նախքան ցույցը ոստիկանության աշխատակիցների և ցույցի մասնակիցների միջև բախումներ են տեղի ունեցել: ՀԱԿ անդամ Դավիթ Շահնազարյանն այդ առիթով նշեց, որ նման միջադեպերը տեղի են ունեցել ցույցի մեկնարկից մեկ ժամ առաջ: