Հայաստանի ոստիկանությունը դեռ չի մեկնաբանում առավոտյան կառավարության շենքի մոտ տեղի ունեցած միջադեպը, որի ընթացքում ոստիկանության աշխատողները ուժ են կիրառել խաղաղ ցուցարարների և ՀՀ ԱԺ պատգամավորների նկատմամբ:
Ինչպես հաղորդել է Փոստանջյանը, դրա արդյունքում տեղի է ունեցել ծեծկռտուք խաղաղ ակտիվիստների և ոստիկանների միջև, որոնք, պատգամավորի խոսքերով, բռնություն են կիրառել խաղաղ ցուցարարների նկատմամբ:
«Ծեծկռտուքի հետևանքով տուժել են ՀՀ ԱԺ պատգամավորներ Անահիտ Բախշյանը, Արմեն Մարտիրոսյնաը, որոնց ցուցաբերվել է շտապ բժշկական օգնություն»,- հաղորդել է Փոստանջյանը: Նրա խոսքերով, ոստիկանության աշխատակիցները ձերբակալել են խաղաղ ակցիայի մի քանի մասնակիցների: