29 հունիսի 2011 - 14:25 AMT
Այսօր շուրջ 400 ազատամարտիկներ համարվում են անհայտ կորած: Այդ մասին Անհայտ կորածների օրվան նվիրված մամլո ասուլիսում հայտարարել է «Արաբո» ջոկատի հրամանատար Մանվել Եզիազարյանը: «Անհայտ կորածների օրը առանձնահատուկ է «Արաբո» ջոկատի համար, քանի որ 1992թ. հունիսի 29-ին խորհրդավոր կերպով անհայտ կորան մեր ջոկատի 80 մարտիկները»,-հայտարարել է Եղիազարյանը:
Նա նշել է նաև, որ չնայած, որ «Արաբոն» որոնել է իր անհայտ կորած ընկերներին և վերջին տարիներին ՀՀ իշխանություններն ամեն ինչ արել են ջոկատի մարտիկների աճյունը հայրենիք վերադարձնելու համար, սակայն, «ադրբեջանցիներն այնքան են լկտիացել, որ հրաժարվում են դա անել»: «Մեզ համար հանելուկ է մնում, թե ինչու Ադրբեջանը չի վերադարձնում մեր զոհված ընկերների աճյունը»,-ասել է նա: