Հատուկ նամականիշները, որոնք պատվիրվել են Սոչիի 2014թ. Օլիմպիադայի համար, կթողարկվեն վեց լեզվով՝ ռուսերեն, անգլերեն, ֆարնսերեն, գերմաներերն, իսպաներեն և չինարեն:
Ընդամենը Սոչիի ձմեռային օլիմպիական խաղերին ընդառաջ կթողարկվի տարբեր բովանդակությաբ 45 նամականիշ: Բացի այդ, կվաճառվեն բոլոր նշված նամականիշների կոլեկցիոն հավաքածուները, հայտնում է lenta.ru-ն:
Առաջին «օլիմպիական» սերիայի նամականիշները վաճառքի կհանվեն 2011թ. աշնանը և կարժենան 15-35 ռուբլի:
Հատուկ օլիմպիական նամականիշների պատմությունը 115 տարվա վաղեմություն ունի: Առաջին օլիմպիական խաղերն Աթենքում այնքան թանկարժեք եղան, որ հույները քիչ էր մնում հրաժարվեին անցկացումից: Սակայն, ֆիլատելիստների հունական ասոցիացիան առաջարկեց նամականիշներ թողարկել, ինչը թույլ տվեց հույներին լրացուցիչ 400 հազար դրախմ հավաքել օլիմպիադայի համար: