Օգոստոսի 14-21-ը Երևանում 3240 մարզիկներ 125 քաղաքներից 10 մարզաձևերում մասնակցեցին 5-րդ Համահայկական խաղերին:
Փակման արարողությանը ներկա էր Հայաստանի նախագահ Սերժ Սարգսյանը, որը շնորհավորեց բոլոր մասնակիցներին և մաղթեց, որպեսզի բոլոր խաղերում մասնակիցների թիվն ավելանա:
Ընդհանուր թիմային հաշվարկով Երևանը 41 մեդալներով զբաղեցրել է 1-ին տեղը: «Լավագույն մարզական պատվիրակություն» անվանակարգում հաղթել է Բուենոս Այրեսը, ամենաանկեղծ խաղը ցուցադրել են Ուրմիայի մարզիկները: «Մարզական ոգի և հանդուրժողականություն» անվանակարգին են արժանավել Չալդիրի մարզիկները, իսկ Համահայկական խաղերի «Հայտնություն» անվանակարգում հաղթել է Սասունի թիմը: Վերջապես, միսս Համահայկական խաղեր է դարձել է Երուսաղեմից Քրիստինե Նաջարյանը, բոլոր հաղթողներին պարգևատրել է Սերժ Սարգսյանը: