Օգոստոսի 22-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2,85մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 367.56 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 367.69 դրամ:
Օգոստոսի 22-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 367.02 դրամ` օգոստոսի 20-ի համեմատ ավելանալով 0.44 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 528.95 դրամ` ավելանալով 4.26 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.58 դրամ` ավելանալով 0.03 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: