Օգոստոսի 29-ին «ՆԱՍԴԱՔ ՕԷՄԷՔՍ ԱՐՄԵՆԻԱ» ԲԲԸ-ում կայացել է 2.1 մլն ԱՄՆ դոլարի առք և վաճառք` 368 դրամ մեկ ԱՄՆ դոլարի դիմաց միջին կշռված փոխարժեքով: Փակման գինը կազմել է 368 դրամ:
Օգոստոսի 29-ին ԱՄՆ 1 դոլարի միջին կշռված փոխարժեքը կազմել է 368.28 դրամ` օգոստոսի 27-ի համեմատ ավելանալով 0.20 կետով: Միաժամանակ 1 եվրոյի փոխարժեքը կազմել է 534.71 դրամ` ավելանալով 3.20 կետով, իսկ ռուսական 1 ռուբլու փոխարժեքը կազմել է 12.80 դրամ` ավելանալով 0.05 կետով: Այդ մասին հաղորդում է Հայաստանի Կենտրոնական բանկի մամլո ծառայությունը: