«Երևանում իմ մենամարտը հարցականի տակ էր, քանի որ ժամանելով Հայաստան, ես հիվանդացա: Մարզումների փոխարեն ես բժշկի էի գնում: Սակայն, բարեբախտաբար, ես ապաքինվեցի ու դուրս եկա ռինգ»,- PanARMENIAN.Net-ի թղթակցի հետ զրույցում ասել է բռնցքամարտիկ Հովհաննես Ժամկոչյանը, որը սեպտեմբերի 3-ին Կարեն Դեմիրճյանի անվան ՄՀՀ-ում երկրորդ ռաունդում տեխնիկական նոկաուտով հաղթեց Միխայիլ Գոգոաշվիլիին (Վրաստան):
Բռնցքամարտիկը մարզվում է Բելգիայում և Հայաստան էր ժամանել մենամարտից մեկ շաբաթ առաջ: Ըստ նրա, Բելգիայում նա լավ հավաք էր անցկացրել, սակայն, չէր սպասում ,որ վաղաժամ կհաղթի: «Գուցե պատճառն այն էր, որ հիվանդությունից հետո ես ֆիզիկապես դեռ լավ պատրաստ չէի և ցանկանում էի մենամարտը վաղաժամ ավարտել: Իսկ ընդհանրապես, մենամարտն ու երեկոն դինամիկ էին, ես ցանկանում են շնորհակալություն հայտնել բոլոր երկրպագուներին աջակցության համար»:
Ժամկոչյանը սեպտեմբերի 7-ին կմեկնի Բելգիա, որտեղ կսկսի նախապատրաստվել հաջորդ հանդիպմանը, որը կանցնի Մադրիդում հոկտեմբերի 8-ին: «Մենամարտը 12-ռաունդանոց կլինի: Իմ մրցակիցը կլինի փորձառու իսպանացի բռնցքամարտիկ: Ես ամեն ինչ կանեմ հաղթանակի համար և կաշխատեմ հաղթել նրան»,-ասել է Ժամկոչյանը: